Pozostałe aktualności

Bezpłatne czipowanie psów

  • 27-05-2020
INFORMACJA

Wójt Gminy Kurzętnik informuje, iż zgodnie z Uchwałą Nr XII/120/20 Rady Gminy Kurzętnik z dnia 3 marca 2020 r. w sprawie przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi na terenie Gminy Kurzętnik, każdy właściciel psa może skorzystać z bezpłatnego zaczipowania swojego pupila.
Warunkiem skorzystania z akcji jest:
- posiadanie adresu zamieszkania na terenie gminy Kurzętnik
- okazanie aktualnego zaświadczenia o zaszczepieniu psa przeciwko wściekliźnie
Elektroniczny czip z zakodowanym niepowtarzalnym numerem jest wielkości ziarenka ryżu, nie przeszkadza zwierzęciu i nie powoduje reakcji alergicznych. Jest on wprowadzany podskórnie na szyi lub między łopatkami. Mikroczip fabrycznie umieszczony jest w igle i podczas iniekcji wypychany jest przez tłoczek specjalnej strzykawki. Czynność tę wykonuje się tylko raz w życiu psa i jest ona właściwie bezbolesna. Specjalnym czytnikiem można odczytać numer czipa i po sprawdzeniu w elektronicznej bazie danych uzyskać informacje o właścicielu. Umożliwia to praktycznie natychmiastowe powiadomienie go o odnalezieniu czworonoga. Elektroniczne oznakowanie jest niezbędnym wymogiem do wyrobienia paszportu, który trzeba posiadać aby móc legalnie podróżować z czworonogiem po krajach Unii Europejskiej. (Więcej informacji pod nr telefonu: 56 4748297)
Zabiegi czipowania wykonuje Gabinet Weterynaryjny Leszek Przyborowski, ul. Lidzbarska 1, 13-306 Kurzętnik, tel.: 601 895 071, 56 4742471

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją