Logo: Urząd Gminy Kurzetnik
Dzisiaj jest: 19/04/24, godzina: Aktualna godzina
Logo: BIP

Aktualności

Dożynki Gminno - Parafialne w Krzemieniewie

27 sierpnia 2023 roku odbyły się Dożynki Gminno- Parafialne w Krzemieniewie. Rozpoczęły się przepięknym korowodem dożynkowym oraz paradą maszyn rolniczych, którą przygotowali mieszkańcy Krzemieniewa. Zaszczytną rolę starostów pełnili: Pani Beata Ulińska oraz Pan Mariusz Rochewicz. 
Po uroczystej mszy świętej w intencji rolników z błogosławieństwem wieńców żniwnych odbyło się oficjalne wręczenie odznaczeń dla rolników „Zasłużony dla Rolnictwa”, odznaczenia wręczył Piotr Piątek wykonujący zadania  i kompetencje Wójta Gminy Kurzętnik. Wśród zaproszonych gości znaleźli się samorządowcy, przedstawiciele instytucji, kierownicy jednostek organizacyjnych, przedsiębiorcy, sponsorzy oraz inni znamienici goście. Nie zabrakło też corocznego konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy oraz najpiękniejsze stoisko. Tradycyjny konkurs wieńców dożynkowych wygrało KGW Romanowo, II miejsce przypadło KGW w Szafarni i III miejsce KGW w Tereszewie.
W konkursie stoisk dożynkowych I miejsce zdobyło KGW Krzemieniewo, II miejsce Wielkie Bałówki, III miejsce Stowarzyszenie Moja Wieś Wawrowice. Panie otrzymały karty podarunkowe ufundowane przez sponsora Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w Olsztynie. W tym dniu zaszczycił nas swoją obecnością Grzegorz Kierozalski Dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Olsztynie. Dzięki któremu otrzymaliśmy wsparcie finansowe tego wydarzenia w kwocie 35 tysięcy złotych.   Ponadto wszystkie KGW  otrzymały bony prezentowe o wartości 500 zł za udział w konkursach dożynkowych.  Oprócz kart podarunkowych zostały przygotowane specjalne pamiątkowe bony prezentowe z logo sponsora oraz organizatora. Największą popularnością cieszyły się atrakcje dodatkowe, które rozpoczęły się po części oficjalnej. Bogata oferta dmuchanych zjeżdżalni skupiła uwagę najmłodszych uczestników. Oczywiście nie zabrakło występów lokalnych artystów a koncerty Pana Grajka, Kayli, zespołu tanecznego, pokazy tańca z ogniem były niesamowitą atrakcją dla uczestników wydarzenia. Dzięki sprawnym działaniom Koła Gospodyń Wiejskich w Krzemieniewie został przygotowany poczęstunek dla zaproszonych gości oraz uczestników wydarzenia. 
Organizatorzy zadbali również o gwiazdy muzyki tanecznej, czyli występ Markusa P oraz gwiazdy wieczoru zespołu MIG. W tym roku nowością był również SPINNER 360, który okazał się świetną atrakcją dla nieco starszej młodzieży. Ponad miesięczna promocja wydarzenia,  plakaty, informacje prasowe oraz  zaproszenia przyczyniły się do tak dużej frekwencji podczas Dożynek Gminno-Parafialnych w Krzemieniewie. Niewątpliwie było to jedno z największych wydarzeń w regionie, które spotkało się pozytywnym odzewem wśród uczestników, co można zauważyć wśród opinii na portalach społecznościowych. 
Relacja filmowa z wydarzenia znajduje się w linku: https://www.facebook.com/NoweMiastoDlaWas/videos/190360614058689
 
 
 
 
 
 

HARMONOGRAM ZEBRAŃ w/s funduszu sołeckiego na terenie gminy Kurzętnik wrzesień 2023 (aktualizacja)

Informacja dotycząca spisu członków Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej uprawnionych do udziału w głosowaniu

Pikniki rodzinne w Gminie Kurzętnik

  
 
Zakończyły się Pikniki Rodzinne w Gminie Kurzętnik dofinansowane przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Odział Terenowy w Olsztynie w kwocie 20 000,00 zł. Pikniki odbyły się w Tereszewie, Marzęcicach, Nielbarku, Kurzętniku, Brzoziu Lubawskim. Podczas wydarzeń mieszkańcy gminy mogli skorzystać z wielu atrakcji oraz posmakować swojskich naturalnych potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych: przejażdżki kucykiem, liczne dmuchane zjeżdżalnie oraz urządzenia do zabawy plenerowej, które  spotkały się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych uczestników. Animatorzy poprowadzili tematyczne zabawy dla wszystkich mieszkańców. Nie zabrakło wspólnego biesiadowania z lokalnym zespołem.  Dzięki zaangażowaniu sołtysów,  radzie sołeckiej, kół gospodyń wiejskich oraz mieszkańców ,,Pikniki Rodzinne'' w naszej gminie spotkały się z pozytywnym odbiorem i były kolejną propozycją na wspólne spędzenie wolnego czasu wakacyjnego. 
Wydarzenie zostało dofinansowane z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

10Galeria zdjęć: 1

Zamknięte skrzyżowanie na rynku w Kurzętniku

UWAGA. Dnia 23  sierpnia 2023r. (środa) od godziny 7:00 do późnych godzin wieczornych wyłączone z ruchu drogowego będzie skrzyżowanie na rynku w Kurzętniku (mapka poniżej) ze względu na nalewanie nowej nakładki.  W związku z zaistniałą sytuacją proszę o wcześniejsze zaplanowanie  objazdu.

Spotkanie informacyjno-szkoleniowe

Komunikat z Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nowym Mieście Lubawskim w sprawie jakości wody pitnej.

Gminny Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej informuje o otwarciu punktu aptecznego w Tereszewie.

Informacja dla rolników poszkodowanych suszą

Uruchomiona została aplikacja do szacowania szkód spowodowanych wystąpieniem suszy - link do aplikacji  
Producent rolny może ponadto wystąpić o szacowanie szkód przez Komisje powołaną przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego. 
Składając wniosek do Urzędu Gminy o oszacowanie szkód przez Komisję należy zgłosić suszę także przez aplikację.
Uprawy zgłoszone we wniosku do urzędu gminy mogą zostać skoszone dopiero po oględzinach komisji.
 
Materiały do pobrania:
 
 

Zapraszamy na WOJEWÓDZKIE OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI w Nowym Mieście Lubawskim

 
1 2 3 4 5 6 ... 61