Logo: Urząd Gminy Kurzetnik
Dzisiaj jest: 12/06/24, godzina: Aktualna godzina
Logo: BIP

Aktualności

Dożynki Gminno - Parafialne w Krzemieniewie

27 sierpnia 2023 roku odbyły się Dożynki Gminno- Parafialne w Krzemieniewie. Rozpoczęły się przepięknym korowodem dożynkowym oraz paradą maszyn rolniczych, którą przygotowali mieszkańcy Krzemieniewa. Zaszczytną rolę starostów pełnili: Pani Beata Ulińska oraz Pan Mariusz Rochewicz. 
Po uroczystej mszy świętej w intencji rolników z błogosławieństwem wieńców żniwnych odbyło się oficjalne wręczenie odznaczeń dla rolników „Zasłużony dla Rolnictwa”, odznaczenia wręczył Piotr Piątek wykonujący zadania  i kompetencje Wójta Gminy Kurzętnik. Wśród zaproszonych gości znaleźli się samorządowcy, przedstawiciele instytucji, kierownicy jednostek organizacyjnych, przedsiębiorcy, sponsorzy oraz inni znamienici goście. Nie zabrakło też corocznego konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy oraz najpiękniejsze stoisko. Tradycyjny konkurs wieńców dożynkowych wygrało KGW Romanowo, II miejsce przypadło KGW w Szafarni i III miejsce KGW w Tereszewie.
W konkursie stoisk dożynkowych I miejsce zdobyło KGW Krzemieniewo, II miejsce Wielkie Bałówki, III miejsce Stowarzyszenie Moja Wieś Wawrowice. Panie otrzymały karty podarunkowe ufundowane przez sponsora Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w Olsztynie. W tym dniu zaszczycił nas swoją obecnością Grzegorz Kierozalski Dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Olsztynie. Dzięki któremu otrzymaliśmy wsparcie finansowe tego wydarzenia w kwocie 35 tysięcy złotych.   Ponadto wszystkie KGW  otrzymały bony prezentowe o wartości 500 zł za udział w konkursach dożynkowych.  Oprócz kart podarunkowych zostały przygotowane specjalne pamiątkowe bony prezentowe z logo sponsora oraz organizatora. Największą popularnością cieszyły się atrakcje dodatkowe, które rozpoczęły się po części oficjalnej. Bogata oferta dmuchanych zjeżdżalni skupiła uwagę najmłodszych uczestników. Oczywiście nie zabrakło występów lokalnych artystów a koncerty Pana Grajka, Kayli, zespołu tanecznego, pokazy tańca z ogniem były niesamowitą atrakcją dla uczestników wydarzenia. Dzięki sprawnym działaniom Koła Gospodyń Wiejskich w Krzemieniewie został przygotowany poczęstunek dla zaproszonych gości oraz uczestników wydarzenia. 
Organizatorzy zadbali również o gwiazdy muzyki tanecznej, czyli występ Markusa P oraz gwiazdy wieczoru zespołu MIG. W tym roku nowością był również SPINNER 360, który okazał się świetną atrakcją dla nieco starszej młodzieży. Ponad miesięczna promocja wydarzenia,  plakaty, informacje prasowe oraz  zaproszenia przyczyniły się do tak dużej frekwencji podczas Dożynek Gminno-Parafialnych w Krzemieniewie. Niewątpliwie było to jedno z największych wydarzeń w regionie, które spotkało się pozytywnym odzewem wśród uczestników, co można zauważyć wśród opinii na portalach społecznościowych. 
Relacja filmowa z wydarzenia znajduje się w linku: https://www.facebook.com/NoweMiastoDlaWas/videos/190360614058689
 
 
 
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

ADRES URZĘDU:

Gmina Kurzętnik
ul. Grunwaldzka 39
13-306 Kurzętnik
woj. warmińsko-mazurskie
 
Tel. (056) 47-40-580
Fax. (056) 47-48-284
 
Epuap:
/UGKurzetnik28/skrytka
 
NIP: 877-147-55-50
REGON: 871118916

 
Wszystkie należności z tytułu podatków i opłat można wpłacać w kasie Urzędu
lub na konto Urzędu Gminy Kurzętnik:
 
BANK SPÓŁDZIELCZY BRODNICA
ODDZIAŁ NOWE MIASTO LUBAWSKIE

 
NR: 05 9484 1121 2003 0090 0983 0002