Logo: Urząd Gminy Kurzetnik
Dzisiaj jest: 12/06/24, godzina: Aktualna godzina
Logo: BIP

Aktualności

Dzień Sołtysa w Gminie Kurzętnik

Dnia 9 marca obchodziliśmy w naszej gminie Dzień Sołtysa. Święto te w Polsce jest obchodzone 11 marca i staje się coraz popularniejszym wydarzeniem.
W tym dniu chcieliśmy symbolicznie podziękować wszystkim sołtysom z naszej gminy za codzienny trud i zaangażowanie w pracę na rzecz lokalnej społeczności. Wczorajszy dzień to święto ludzi o dobrym sercu, którzy działają dla swojej miejscowości i dla ludzi w niej mieszkających.
Sołtys to pierwsza osoba, do której swoje sprawy, problemy zgłaszają mieszkańcy. Jego praca nie jest przeliczana na godziny, bo zawsze jest dostępny. To ktoś, kto jest liderem w swojej wsi i animuje społeczność lokalną do działania. Za ogromne zaangażowanie w pracę rzecz Gminy Kurzętnik i jej mieszkańców podziękował Piotr Piątek Komisarz Gminy Kurzętnik wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Kurzętnik Wojciechem Goniszewskim.
Wczorajsze wydarzenie to również okazja do wspólnych rozmów między innymi o funduszu sołeckim, w którym nastąpiło zwiększenie nakładów finansowych na inwestycje drogowe, jak podała Skarbnik Gminy Kurzętnik Bożena Zaborowska. Plany dotyczące funduszu sołeckiego zreferowała Pani Beata Małek Zastępca Kierownika Referatu Inwestycji. Pani Magdalena Rynkowska Sekretarz Gminy Kurzętnik przedstawiła plany związane z wydarzeniami we wszystkich miejscowościach Gminy Kurzętnik, które odbędą się w najbliższe wakacje.
Nie zabrakło również rozmów z kierownictwem Gmina Kurzętnik, dyrektorami jednostek o bieżących sprawach, inwestycjach, problemach.
Na zakończenie wydarzenia Komisarz Gminy Kurzętnik, Przewodniczący Rady Gminy wraz z Panią Sylwią Jarzębowską Podinspektorem ds. Obsługi Rady Gminy i Bezpieczeństwa wręczyli sołtysom oficjalne podziękowania, kwiaty i drobny upominek.
Dziękujemy, że byliście wczoraj z nami Życzymy Wam dużo zdrowia i niesłabnącej energii do działania w Waszych miejscowościach.
Dziękujemy, że jesteście 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Kontakt - stopka

ADRES URZĘDU:

Gmina Kurzętnik
ul. Grunwaldzka 39
13-306 Kurzętnik
woj. warmińsko-mazurskie
 
Tel. (056) 47-40-580
Fax. (056) 47-48-284
 
Epuap:
/UGKurzetnik28/skrytka
 
NIP: 877-147-55-50
REGON: 871118916

 
Wszystkie należności z tytułu podatków i opłat można wpłacać w kasie Urzędu
lub na konto Urzędu Gminy Kurzętnik:
 
BANK SPÓŁDZIELCZY BRODNICA
ODDZIAŁ NOWE MIASTO LUBAWSKIE

 
NR: 05 9484 1121 2003 0090 0983 0002