Logo: Urząd Gminy Kurzetnik
Dzisiaj jest: 26/02/24, godzina: Aktualna godzina
Logo: BIP

Pozostałe aktualności

TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR WÓJTA GMINY KURZĘTNIK

Więcej informacji na stronie internetowej 
https://www.facebook.com/KurzetnikGminneCentrumKultury

XIV POWIATOWY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK 18.01.2023

Otrzymaliśmy po raz kolejny dopłatę w formie dofinansowania zadań własnych organizatorów w zakresie przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej

Drodzy Mieszkańcy.
Otrzymaliśmy po raz kolejny dopłatę w formie dofinansowania zadań własnych organizatorów w zakresie przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Dopłata dotyczy organizacji transportu na terenie Gminy Kurzętnik i uwzględnia okres od 1 stycznia 2023 do 31 grudnia 2023.
Mamy świadomość jak ważną rolę w życiu mieszkańców gminy odgrywa transport autobusowy.
W związku z powyższym  Pan Piotr Piątek wykonujący zadania i kompetencje Wójta Gminy Kurzętnik podpisał umowę o świadczenie usług transportowych na terenie Gminy Kurzętnik z Panem Tomaszem Ficem - Prezesem Zarządu Kujawsko Pomorskiego Transportu Samochodowego Spółka Akcyjna.
Warto nadmienić, że w ramach dopłaty z bezpłatnych przejazdów skorzystają osoby, które ukończyły 60 rok życia;  uczniowie uczęszczający do szkół podstawowych i oddziałów przedszkolnych których odległość z domu do szkoły lub oddziału przedszkolnego jest większa niż 3 km oraz uczniowie uczęszczający do szkół podstawowych i oddziałów przedszkolnych, których odległość z domu do szkoły lub oddziału przedszkolnego jest mniejsza niż 3 km.
Cena biletu jednorazowego dla pozostałych mieszkańców to 4 zł.
W obecnym roku  w ramach dopłaty uruchomiono nowy przystanek „Kurzętnik Dębno” oraz zapewniono sprawowanie opieki nad uczniami w trakcie jazdy na kursach stanowiących linie dojazdowe do placówek oświatowych poprzez zapewnienie w tym celu w autobusach obecności opiekunów.
 
Szczegółowe ROZKŁADY JAZDY obowiązujące w ramach otrzymanej dotacji znajdują się w zakładce:
DLA MIESZKAŃCA => Rozkłady jazdy na terenie Gminy Kurzętnik 2023
 

Rozpoczęto prace porządkowe na Wzgórzu Zamkowym

W związku z otrzymaniem pozwolenia od Warmińsko- Mazurskiego Konserwatora Zabytków w dniu 28.12.2022  na Wzgórzu Zamkowym w Kurzętniku, rozpoczęto prace porządkowe polegające na odżywieniu
i wykarczowaniu krzewów i pojedynczych drzew poza obwodem murów przedzamcza.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5Galeria zdjęć: wzgorze

Spotkanie świąteczne w Gminie Kurzętnik

W piątek 16.12.2022 odbyło się samorządowe spotkanie świąteczne w którym uczestniczyli przedstawiciele stowarzyszeń, koła gospodyń wiejskich, sołtysi, radni, dyrektorzy szkół z terenu Gminy Kurzętnik, zaproszeni goście a przede wszystkim Jubilaci, którzy w roku 2022 obchodzili jubileusze: 50 i 60 – lecia pożycia małżeńskiego.
Wszystkich zebranych powitał Piotr Piątek Komisarz Gminy Kurzętnik, który złożył wszystkim solenizantom serdeczne życzenia z okazji ich święta, życzył zdrowia i dużo miłości na dalsze wspólne lata a obecnym gościom Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku.
Następnie głos zabrał Robert Gontarz - Poseł na Sejm RP oraz w imieniu Pani Bogusławy Orzechowskiej, oraz Zbigniewa Babalskiego Pan Łydziński Mieczysław Radny Powiatu Nowomiejskiego oraz Szef Biura Poselsko-Senatorskiego PIS w Nowym Mieście Lubawskim. Obaj Panowie złożyli serdeczne życzenia naszym Jubilatom oraz wszystkim mieszkańcom Gminy Kurzętnik na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia dużo zdrowia i spędzenia tego czasu w rodzinnym gronie.
W imieniu Starosty Powiatu Nowomiejskiego życzenia złożyła Pani Teresa Łątkowska Radna Powiatu Nowomiejskiego.
Po powitaniach gości na część artystyczną zaprosił Roman Lewicki Dyrektor Centrum Usług Społecznych w Kurzętniku.
Na scenie ze świątecznym repertuarem zaprezentowały się wokalistki działające przy Centrum Usług Społecznych w Kurzętniku, które przygotowała Pani Monika Weisgerber.
Nie zabrakło również naszego lokalnego Zespół Anibabki z opiekunem Anną Lewicką, z którym mogliśmy wspólnie kolędować. Na zakończenie części artystycznej ze świątecznym repertuarem wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta Kurzętnik pod batutą Mariusza Brzezickiego.
Po części artystycznej nastąpiło uroczyste wręczenie upominków oraz Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Oficjalnego wręczenia dokonał Piotr Piątek Komisarz Gminy Kurzętnik wraz z Posłem na Sejm Robertem Gontarzem.
60-lecie małżeństwa w naszej Gminie obchodzili:
Gertruda i Zbigniew Grzymowicz
Jadwiga i Romualdy Wysoccy
50- lecie małżeństw w naszej Gminie obchodzili:
Zofia i Tadeusz Andrzejewscy
Krystyna i Piotr Barbarscy
Urszula i Jerzy Balewscy. Niestety Pani  Urszula odeszła od nas we wrześniu tego roku.
Krystyna i Stanisław Kliniewscy
Teresa i Zbigniew Kogut
Teresa i Ludwik Kowalkowscy
Bogusława i Jerzy Kucharczyk
Gabriela i Lesław Chylińscy
Danuta i Bernard Lamparscy
Jadwiga i Roch Ławiccy
Władysława i Henryk Matyja
Renata i Benedykt Rochnowscy.
Pan Benedykt Rochnowski niestety odszedł od nas w listopadzie tego roku.
Genowefa i Ryszard Smolińscy
Łucja i Bogusław Wałaszek
Gratulujemy serdecznie wszystkim Jubilatom.
Życzymy wszystkim parom dużo zdrowia oraz radości i miłości na kolejne lata.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5Galeria zdjęć: swiateczna

Jarmark Bożonarodzeniowy w Kurzętniku

Za nami Jarmark Bożonarodzeniowy !
Dla nas to pierwsze tak duże przedsięwzięcie w okresie zimowym.
Wystartowaliśmy jako pierwsi w regionie i mamy nadzieję, że spełniliśmy Wasze oczekiwania i daliśmy radę !
Ponad 35 wystawców z gastronomią, rękodziełem, ozdobami świątecznymi i nie tylko.
Było z nami tego dnia Nadleśnictwo Brodnica, Lasy Państwowe, gdzie mogliście nabyć choinki oraz uczestniczyć w konkursach specjalnie przygotowanych na to wydarzenie. Smakołyki przygotowane przez nasze Koła Gospodyń Wiejskich z Brzozia Lubawskiego oraz Romanowa rozeszły się w mgnieniu oka a przyczyniły się do tego umiejętności kulinarne naszych Pań z KGW.
Już z dala można było poczuć magię świąt za sprawą pysznej gorącej czekolady przygotowanej przez Panie z Centrum Usług Społecznych w Kurzętniku
Nie zabrakło również prawdziwej tradycji świątecznej, czyli zdobienia pierniczków, które przygotowała Gminna Biblioteka Publiczna w Kurzętniku. Niewątpliwie największą atrakcją Jarmarku była bezpłatna karuzela wenecka oblegana od samego rozpoczęcia jarmarku.
Nie zawiodły również szkoły z naszej gminy. Mogliście zakupić przepiękne ozdoby wykonane przez uczniów z Zespół Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku. Dziękujemy również Żłobek w Kurzętniku, Przedszkole Kogucik w Kurzętniku za przepięknie przygotowane stoisko i przepyszne smakołyki, jak zawsze Panie na medal.
Na naszej scenie mogliście usłyszeć Zespół Kurczaczki, nie zabrakło również wokalistów działających przy Centrum Usług Społecznych w Kurzętniku, którzy wprowadzili w nas mikołajkowy klimat, prezentując piękne świąteczne wykonania. Piotr Piątek Komisarz Gminy Kurzętnik przywitał uczestników oraz podziękował wszystkim za tak liczne przybycie, na ręce wystawców złoży oficjalne podziękowania od Gminy Kurzętnik wraz z podarunkiem, który będzie przypominał o naszym jarmarku.
Na scenie zaprezentowała się IGA - Iławska Grupa Aktorska, która swoją grą aktorską oraz barwnymi strojami przyciągnęła uwagę najmłodszych uczestników.
Niewątpliwie Święty Mikołaj w przepięknej scenerii spotkał się z mnóstwem dzieci oraz dorosłych. Chętnych do zrobienia sobie wspólnego zdjęcia nie było końca.
Pośród świątecznych stoisk można było wypatrzyć przyjaciół Świętego Mikołaja, czyli dużych bajkowych maskotek Minionka, Marshalla, Myszkę Mickey i Mini, które chętnie witały się z najmłodszymi dzieciakami.
 Przepiękna muzyczna parada światła na czele z Młodzieżowa Orkiestra Dęta Kurzętnik, która poprowadziła uczestników jarmarku na rynek w Kurzętniku, gdzie oficjalnie odpaliliśmy iluminacje świąteczne.
Wczorajsze wydarzenie na stałe wpisze się w harmonogram wydarzeń zimowych w naszej Gminie, a to dzięki Wam drodzy mieszkańcy i goście. Z tego miejsca chcemy bardzo podziękować wszystkim wystawcom za atmosferę i wspólną pomoc ! Nawet mały deszcz nie był nam straszny ! My jako organizatorzy cieszymy się, że wczorajszy jarmark był miejscem, gdzie spotkały się wszystkie pokolenia, że uśmiech na twarzach dzieci nie gasł, a wy drodzy mieszkańcy dzięki swoim zakupom pomogliście lokalnym twórcom rozwijać swoje talenty, pasje i promować lokalne wyroby.
Jarmark Bożonarodzeniowy za nami, ale nie odbyłby się gdyby nie współpraca naszych pracowników, pracowników Centrum Usług Społecznych oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Kurzętniku z Dyrektorem Romanem Lewickim na czele, który poprowadził wczorajszy Jarmark Bożonarodzeniowy, strażaków OSP Kurzętnik, którzy dzielnie dbali o nasze bezpieczeństwo. Dziękujemy wolontariuszom z ZS Kurzętnik na czele z Panem Dyrektorem Jarosławem Roszkowskim.
Dziękujemy instruktorom grup artystycznych działających przy Centrum Usług Społecznych w Kurzętniku Pani Annie Lewickiej oraz Pani Monice Weisgerber za przygotowanie małych artystów. Szczególne podziękowania należą się Panu Mariuszowi Klimkowi Radnemu Gminy Kurzętnik za pełnienie zaszczytnej funkcji tego dnia.
Mamy nadzieję, że za rok widzimy się ponownie w tym samym składzie ! Z naszej strony możemy tylko napisać, że będziemy dokładać wszelkich starań, żeby było jeszcze piękniej…
Będzie nam bardzo miło jeśli udostępnicie post lub napiszecie komentarz. Wasze opinie są dla nas ważne. Będziemy udostępniać kolejne zdjęcia w najbliższych dniach.
Dziękujemy.
 

 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6Galeria zdjęć: jarmark

Jak rozmawiać z dzieckiem bez krzyku, rozkazów, pouczeń? Warsztaty w CAL

Opady marznące - 19-20 grudnia 2022 r.

Silny mróz - 15-17 grudnia 2022 r.

Zawieje/zamiecie śnieżne - 12-13 grudnia 2022 r.

1 ... 5 6 7 8 9 ... 21