Logo: Urząd Gminy Kurzetnik
Dzisiaj jest: 15/06/24, godzina: Aktualna godzina
Logo: BIP

Pozostałe aktualności

Dotacja celowa na wymianę nieefektywnych źródeł ciepła w Gminie Kurzętnik

Gmina Kurzętnik od 03.02.2020 r. rozpoczyna nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej na wymianę nieefektywnych źródeł ciepła. Dotacja celowa na wyżej wymienione zadanie będzie wynosiła 50% poniesionych kosztów związanych z wymianą źródła ciepła jednak nie więcej niż 2500 zł. Pula dotacji jest ograniczona, o jej udzieleniu decydować będzie kolejność składania wniosków.
Regulamin oraz wzór wniosków do pobrania tutaj.

Wnioski do pobrania

Wnioski do pobrania

Przedstawiamy Państwu kompletną, aktualną listę wniosków do pobrania.

Wymiana źródła ciepła

Budownictwo / Zagospodarowanie terenu

Ochrona środowiska

Drogi publiczne

Czujki Smogu w Gminie Kurzętnik

"Gmina Kurzetnik wolna od smogu" to Program, który w trosce o zdrowie naszych mieszkańców od dziś wdrażamy w Naszej Gminie. Jeszcze w tym tygodniu zamontujemy aż 7 czujek smogu na wszystkich szkołach, żłobku, stadionie oraz kurzetnickim rynku. Urządzenia będą badać stężenie między innymi takich cząstek jak PM 2,5 oraz PM 10, które to cząsteczki są uznawane przez Światową Organizację Zdrowia za najbardziej szkodliwe dla zdrowia ludzi. Doraźnie będziemy również badać stężenie smogu czujką mobilną z wykorzystaniem drona. Poza tym, chcąc ułatwić wymianę pieców naszym mieszkańcom wprowadzamy dofinansowanie do wymiany na ekologiczne źródła ciepła.

Mapa

NABÓR NA BEZPŁATNE KURSY JĘZYKOWE I KOMPUTEROWE!!!

  • 22-08-2019
  • Autor: Monika Kozłowska
  • drukuj
 
 
 
 
 
 
NIE JESTEŚ ZADOWOLONY ZE SWOJEJ OBECNEJ SYTUACJI NA RYNKU PRACY?
CHCESZ WYRÓŻNIAĆ SIĘ SPOŚRÓD KONKURENTÓW UBIEGAJĄCYCH SIĘ O LEPSZĄ POZYCJĘ?
 
Służymy pomocą ZA DARMO!!!
 
Gmina Kurzętnik ogłasza nabór osób zainteresowanych uczestnictwem w bezpłatnych kursach języka angielskiego ( o różnych poziomach trudności, dostosowanych do potrzeb i umiejętności uczestników) oraz komputerowego z zakresu kompetencji cyfrowych.
Kursy skierowane są do osób dorosłych w wieku 18 lat i więcej, uczących się ,pracujących lub zamieszkujących w powiecie nowomiejskim( w szczególności w Gminie Kurzętnik),nieprowadzących działalności gospodarcze, w tym:
  • wiek powyżej 50 roku życia
  • niskie kwalifikacje tj. wykształcenie nie wyższe niż średnie
  • osoba bezrobotna lub zwolniona i poszukująca zatrudnienia (45+)
  • młodzież po zakończeniu nauki
  • kobiety powracające na lokalny rynek pracy
W ramach udziału w szkoleniu, każdy z uczestników otrzyma niezbędne materiały dydaktyczne oraz certyfikat potwierdzający kompetencje twarde,pożądane przez pracodawców.
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z rekruterem projektu- Panią Sylwią Jarzębowską pod nr tel.56 47 48 280 lub osobiście w Urzędzie Gminy (pok. nr 1)
 
ZADBAJ O SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ I WEŹ UDZIAŁ W SZKOLENIU!!
 
 
 

 

DOŻYNKI GMINNO-POWIATOWO-PARAFIALNE KCIKI

Dni Kurzętnika i Expom S.A.

Dni Kurzętnika i Expom S.A.

Na Górze Zamkowej w Kurzętniku można było zabawić się przy dobrej muzyce za sprawą tegorocznych Dni Gminy Kurzętnik i Expom S.A.
Do południa na wyrobisku w Nielbarku odbyły się zawody wędkarskie. Przy Gminnym Centrum Kultury w Kurzętniku był zaś pobór krwi, a na rynku odbywała się VII Kogucia Dycha. Chętni biegali na różnych dystansach oraz udali się na trasę nordic walking.

Po południu, na Górze Zamkowej, spotkali się miłośnicy muzyki i plenerowych spotkań. Zebrani wysłuchali koncertu Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Gminnego Centrum Kultury w Kurzętniku. Potem nastąpiło oficjalne otwarcie obchodów Dni Gminy Kurzętnik i Expom S.A., a dokonali go i powiatali zebranych Wojciech Dereszewski, wójt gminy Kurzętnik oraz Rafał Domżalski, prezes zarządu Expom S. A. Wręczono też nagrody wyróżniającym się pracownikom firmy Expom. 

Potem już na scenę weszły lokalne zespoły, młodzi artyści i zawodnicy Zamku, którzy popisywali się swoimi umiejętnościami muzycznymi, tanecznymi i sportowymi. Publiczność brała udział w konkursach z nagrodami. Zebrani korzystali z piknikowych atrakcji i działających punktów gastronomicznych. Była strefa zabaw i animacji dla dzieci oraz strefa dla pracowników Expomu i ich rodzin. 

Następnie rozpoczęły się koncerty. Zagrały zespoły Bluszcz, Mitra i Defis. Gwiazdą wieczoru był zaś znany zespół Blue Cafe, który razem z liczną publicznością śpiewał znane przeboje i kilka razy bisował. Na koniec zebrani obejrzeli pokaz laserowy, a po nim, do północy, trwała zabawa “pod chmurką”.
Dziękujemy ,że byliście z nami!
 
Pełna fotorelacja na naszym profilu na Facebooku.

42Galeria zdjęć: Dni Kurzętnika

Absolutorium za rok 2018

Za nami sesja absolutoryjna, w trakcie której podsumowano 2018 rok i udzielono absolutorium Wójtowi Gminy Kurzętnik. Wójt Gminy w swoim wystąpieniu zaprezentował osiągnięcia z 2018 roku, szczególną uwagę przywiązując do zrealizowanych inwestycji i pozyskanych środków pozabudżetowych.
 
Radni udzielili Wójtowi Gminy Kurzętnik Wojciechowi Dereszewskiemu absolutorium. Włodarz gminy podziękował współpracownikom, radnym oraz sołtysom za owocną pracę na rzecz lokalnej społeczności.

CZYSTE POWIETRZE? Dotacje do 90%

Wójt Gminy Kurzętnik i Fundacja GlobalECO zapraszają na spotkanie informacyjne:
Jak najłatwiej skorzystać z programu
CZYSTE POWIETRZE? Dotacje do 90% na:
- MONTAŻ NOWYCH i WYMIANĘ STARYCH URZĄDZEŃ GRZEWCZYCH oraz INSTALACJI C.O. i C.W.U.
- TERMOMODERNIZACJĘ BUDYNKÓW JEDNORODZINNYCH
- INSTALACJE OZE*
 
Możesz uzyskać DOFINANSOWANIE inwestycji oraz PREFERENCYJNY KREDYT 2,5% rocznie, na sfinansowanie wkładu własnego /kredyt nie jest obowiązkowy/.
Większość inwestycji możesz wykonać bez udziału środków własnych!
* instalacje OZE (fotowoltaika, kolektory słoneczne) - tylko kredyt i ulga podatkowa.
 
Wtorek, 14 maja 2019r.
g.18.00 Gminne Centrum Kultury w Kurzętniku

Życzenia Wielkanocne 2019

Życzenia z okazji Dnia Kobiet